Hra Starcraft 2

Série her Starcraft jsou na v herním světě velice oblíbenou záležitostí. První díl této skvělé gamesky spatřil světlo světa roku 1998, přičemž se na jejím vývoji podílela světoznámá herní společnost Blizzard Entertainment. Jedná se o realtimovou strategickou počítačovou hru.

První díl hry zaznamenal opravdu obrovský úspěch a proto k němu byl zanedlouho vydán datadisk s názvem BroodWar, které taktéž sklidil veliký úspěch. Kritici vyzdvihovali především to, že se jednalo spíše o samostatnou rozsáhlou hru, než pouze o jakýsi bonus k prvnímu dílu. Starcraft bychom mohli přirovnat například k další hře o Blizzardu, Warcraft 2. Jediné, v čem se tyto dvě hry liší, je samozřejmě prostředí.

Zatímco Warcraft je zasazen do fantasy světa plného orků, magie, skřetů, druidů, elfů a tak podobně, Starcraft bychom zařadili spíše do scifi světa dalekých vesmírů. Ve hře jsou dostupné tři rasy, za které můžete hrát:

 • Terrani, což jsou potomci dávných lidí, kteří byli v minulosti vyhoštěni z planety Země. Hráči mnohdy považují tuto rasu za nejsilnější, jelikož jsou velice flexibilní a mnohostranní, avšak o tomto názoru můžeme jen diskutovat.
 • Zergové, což jsou takoví hmyzí bojovníci, kteří se shromažďují ve velkých rojích. Nemají takovou údernou sílu jako ostatní rasy, ale zato jsou schopni se produkovat ve velkých množstvích.
 • Protossové, což je mimozemská rasa, která se vyznačuje velkými psychickými schopnosti, mají sílu vytvářet mocné obranné štíty a tak podobně.

Samozřejmě ani druhý díl této hry na sebe nenechal dlouho čekat a opět zaznamenal veliký úspěch. K tomuto druhému dílu se pomalu, ale jistě připravují další dva datadisky, které nám nabídnou další kampaně a určitě velikou porci zábavy.

Starcraft 2 čeština

Starcraft 2 je velice oblíbenou počítačovou realtimovou strategií, která navazuje na předchozí první díl, který ve světě zaznamenal opravdu kolosální úspěch, stejně tak jako datadisk k prvnímu dílu. O vývoj hry se opět postarala herní společnost Blizzard Entertainment, přičemž je hra určena pro platformy Mac OS X a Microsoft Windows.

Pokud jde o příběh, tak ten je zasazen kamsi na okraj mléčné dráhy, zhruba do dvacátého šestého století. Ve hře budeme sledovat osudy celkově tří ras.

V prvé řadě se jedná o o takzvané Terrany, což jsou vlastně potomci lidí, kteří byli vyhnání z planety Země a teď pobývají zde. Za Terrany budeme také v této hře většinou hrát. Dále zde máme takzvané Zergy, což je rasa, která asimiluje jiné druhy do svého roje. Jako poslední jsou zde takzvané Protossy, což je velice vyspělá rasa mimozemšťanů, která disponuje velmi silnými psychickými schopnostmi.

Vy ve hře budete hrát především za Terrany, budete plnit různé mise, kampaně a především také poznávat jejich historii. Nemusíte se však bát toho, že nepoznáte i další rasy. Ke hře se připravují další dva datadisky, ve kterých budete hrát i za další dvě rasy. Pokud jde o češtinu ke hře, tak ta je ke stažení samozřejmě na internetu. Stačí jen do vyhledávače napsat název hry a heslo “čeština” a vyjede Vám spousta odkazů, kde si ji budete moci stáhnout.

Starcraft 2 Wings of Liberty

Starcraft byla velice úspěšnou počítačovou realtimovou strategickou hrou, která se stala po celém světě za krátkou chvíli velice úspěšnou. Proto je logické, že se tvůrci rozhodli v této sérii pokračovat. Nejdříve byl vydán ke hře datadisk a poté se samozřejmě dostal na svět druhý díl, který nese název Wings of Liberty.

Hra vyšla roku 2010 a je celkově rozdělena na tři části. Jedná se tedy o základ hry, který má podtitulek Wings of Liberty a dále dva datadisky, které však ještě nevyšly, ale jejich vydání se plánuje. Datadisky budou mít podtituly Legacy of teh Void a Heart of the Swarm. Příběh tohoto druhého dílu je zasazen do vzdálené části Mléčné dráhy ve dvacátém šestém století a přibližuje nám osudy tamějších třech ras. Jedná se o Terrany, což jsou potomci lidí, kteří byli vyhnání ze Země.

Dále jsou zde Zergové, což jsou rasy, které asimilují do svého roje jiné druhy. A konečně zde máme Protossy, což je velmi vyspělá mimozemská rasa, která je vybavena poměrně mocnými psionickými schopnostmi. Pokud jde tedy o tento základní druhý díl, budete hrát kampaně především za Terrany. V dalších datadiscích se však určitě vydáte na průzkum i dalších dvou ras.

Starcraft 2 našivky

Starcraft je velice oblíbenou realtimovou strategickou hrou, který byla vyvinuta herní společností Blizzard Entertainment roku 1998. Pokud bychom hru měli k něčemu přirovnat, byla by to asi hra od stejné herní společnosti Warcraft 2. Je zde však ten rozdíl, že Warcraft se odehrává ve světě fantasy, ve světě kde narazíte na orky, magii, draky, druidy, bludičky a tak podobně.

Na druhou stranu Starcraft se odehrává ve světě scifi. Tedy konkrétně v dalekém vesmíru a tak podobně. Hra Starcraft byla hned ten rok vydání velice úspěšná a proto se tvůrci rozhodli pro datadisk, jak to tak obyčejně bývá. Datadisk nese název Brood War a přináší toho samozřejmě velikou spoustu nového.

Jedná se například o novou muziku, nové kampaně, mnoho dalších jednotek pro jednotlivé rasy a další vylepšení. V příběhu se samozřejmě neztratíte, neboť kampaně navazují na příběhy z prvního Starcraftu. Datadisk byl přijat opět poměrně dobře mezi kritiky.

Vyzdvihovalo se především to, že se hra chová spíše jako samostatná jednotka, než jako datadisk nebo nějaký bonus k původní hře. Velice populární je tato hra například v Jižní Koreji, kde se pravidelně pořádají turnaje a podobné věci.

Starcraft 1 čeština

Starcraft je velice oblíbenou počítačovou hrou, která byla vydána roku 1998 herní společností Blizzard Entertainment. Pokud bychom měli Starcraft k něčemu přirovnat, tak by to byla hra od stejné společnosti Warcraft 2.

Rozdílem však je to, že Warcraft se odehrával ve světě fantasy a Starcraft se odehrává ve scifi světě. Pokud jde o hlavní děj této hry, tak zde pozorujeme válčení třech galaktických druhů, a to lidské rasy, která je známá jako Terrani, dále takzvaní Zergové, což je takový hmyz a konečně Protossy, což jsou jacísi duchovní humanoidní bojovníci.

Hra byla na začátku utvářena pouze pro herní platformy PC a Apple. Díky velkému úspěchu však bylo překonvertována i na Nintendo 64.

Velice populární je tato hra například v Jižní Korei, kde existují dokonce obrovské turnaje, které jsou pravidelně pořádány. Je zde také veliké množství profesionálních hráčů, týmů, tréningových skupin a tak podobně. Turnaje jsou dokonce občas vysílány i na kabelových televizích.

Pokud jde o češtinu ke hře, tak tu si můžete stáhnout kdekoliv na internetu. Stačí jen do vyhledávače napsat název hry a heslo čeština a vyjede Vám spousta odkazů na webové stránky, kde je čeština dostupná.

Starcraft cheaty

Starcraft je velice oblíbenou real-timovou počítačovou hrou, která byla na trh uvedena roku 1998 společností Blizzard Entertainment.

Hned tohoto roku také tato hra vyhrála cenu v kategorii nejlepší strategická počítačová hra roku 1998. Ke hře byl také uveřejněn datadisk s názvem BroodWar. Jestliže si chcete hru trošku zjednodušit můžete použít různé cheaty, kterých je poměrně veliké množství.

Je však nutno podotknout, že tyto cheaty a hesla fungují pouze při hře jednoho hráče. Hesla budete zadávat tak tak, že stlačíte klávesu enter, napíšete dané heslo a opět stisknete tlačítko enter.

Na obrazovce se Vám objeví hláška “Cheat Code Enabled“, což znamená, že heslo bylo zadáno správně.

Jednotlivá hesla (cheaty):

 • Power overwhelming – božský mód neboli nesmrtelnost
 • Show me the money – dodá 10 000 plynu a 10 000 krystalů
 • Operation CWAL – zrychlí konstrukci budov a jednotek
 • Game over man – ukončí hru tím, že prohrejete
 • Staying alive – ukončí hru tím, že vyhrajete
 • Something for nothing – všechno budete mít upgradované
 • Black sheep wall – ukáže Vám celou mapu
 • noglues – počítač jako protihráč nebudete moci používat energii

StarCraft II – Heart of the Swarm

Heart of the Swarm je v podstatě pouze jakési rozšíření základní hry, avšak setkáme se zde s velmi propracovanou a kompletní kampaní, kde se potkáte s rasou Zergů, kde hlavní roli bude hrát hlavní hrdinka se jménem Kerriganová.

Kerriganová je tedy hlavní hrdinkou kampaně, ve která se pokusíte dát Zergy opět dohromady, dále se postavit zlému diktátoru Arcturovi Mengskovi a dalším, mnohem větším hrozbám. První mise nám přinesou útěk Kerriganové od terranů.

Na tomto útěku je pronásledována  svým ex přítelem Jimem Raynorem, kterého můžeme znát například z datadisku Wings of Liberty a dále agentkou Novou, jež měla být hlavní postava nikdy nevydané hry s názvem Starcraft Ghost.

Mezi jednotlivými misemi se budete moci přesouvat  pomocí vesmírného plavidla. Celkově se jako hráč můžete těšit na dvacet misí, přičemž některé planety budou disponovat více misemi, takže mapa nebude zas až tak rozlehlá.

Autoři nám ale slíbili, že u misí budete muset více přemýšlet, budou daleko více promyšlenější a úkoly, které budete plnit, budou dokonale zapadat do příběhu celé hry.

Real-timové strategie na PC

Realtimové strategie jsou jakýmsi podžánrem obyčejných strategií. Jde zde zejména o to, že počítačem řízené odezvy a veškerý hráčův úkon probíhají v reálném čase. Takových her existuje samozřejmě veliké množství.

Jednou z takových her je například velice známá a oblíbená strategická hra Age of Empires. Jedná se v dnešní době již spíše o takovou sérii, která je vydávána od roku 1997. Celkově bylo vyvinuto do dnešního dne her pět, přičemž dvě jsou vedeny jako datadisky. Pokud bychom se měli podívat na celkově prodeje, ta celkově si hru koupilo přes 25 milionů hráčů.

Prvním dílem této hry bylo Age of Empires s podtitulem Rise of Rome. Dále přišel na řadu druhý díl s podtitulem The Age of Kings. Tento díl přinesl do hry několik nových herních prvků, jako například umístění jednotek do budov, brány v opevnění a tak podobně.

Tento díl je zasazen do období středověku, a to od samotného temného počátku, až do honosného období renesance a tak podobně. V tomto díle si můžete vybrat z celkově třinácti civilizací.

Freeware strategie ke stažení

Freeware her ke stažení existuje na internetu opravdu veliké množství. Jelikož jsou freewarové, tak si je samozřejmě můžete zahrát a stáhnout zadarmo. Jednou z poměrně známých a oblíbených freewarových strategických her je například hra Sudden Strike 3.

Hru si můžete stáhnout z internetu. Jednoduše napíšete název hry do vyhledávače a vyjede Vám spousta možností, kde si ji můžete stáhnout. Hra má něco kolem dvou set mega bajtů, takže o nic velkého se nejedná. Ve hře se ocitnete v kůži generála Eisenhowera a budete se samozřejmě snažit z celé Francie vytlačit Němčoury.

Jedná se o volné pokračování této freewarové herní série a zanese Vás tedy do období druhé světové války, konkrétně do Normandie. Jedná se období, kdy se válka pomlinu chystá ke konci a právě Vy máte být tím posledním hřebíčkem do německé rakve. Hra prošla oproti předchozím dílu několika změnami. Jedná se například o to, že ve hře již nebudete mít zobrazeny názvy jednotek.

Zobrazovat se Vám budou pouze ráže a volací znaky, což pro Vás znamená to, že nevíte, jestli budete bojovat proti těžkému nebo středně těžkému tanku.

Order of War na PC

Order of War je realtimovou strategií, která je zasazená do období druhý světový války. Hra Vám zajišťuje opravdu úžasné dobové události a skvělou podívanou. Jako velitel budete velet velkým praporům a divizím, takže nebudete muset ovládat každého vojáka, tank, letadlo nebo obrněné vozidlo zvlášť.

Všechny boje a události pak budete moci sledovat prostřednictvím několika kamer na bojišti. Můžete si být jistí, že se bude jednat o opravdu skvělou podívanou. Na bojišti uvidíte veliké množství, jednotek, efektů, skvělé grafické prvky, zvuky a tak podobně.

Na začátku hry si budete moci zvolit celkově ze dvou kampaní, za Spojené státy americké nebo za Německo. Každá kampaň má pak devět misí.

Hru si můžete samozřejmě zahrát také jako multiplayer, kde si budete moci navíc zvolit stranu sovětských armád. Pokud jde o systémové požadavky této hry, nejsou nějak závratné. Jelikož se jedná o trošku starší hru, je zde potřeba operační systém Microsoft Windows Vista nebo XP.

Pokud jde o místo na disku, tak si na hru vyhraňte zhruba takových deset gigabajtů. Jestliže si hru budete chtít zakoupit, můžete například v internetovém obchodě Alza za cenu 170 Kč.